Här nedan finner ni spelschemat för TP/Tennismagasinet Open. Under tävlingens gång kommer ni även kunna ta del av en löpande resultatrapportering – nu kör vi!

Tryck här för att se samtliga matcher av tävlingen via Solid Sport Sverige!

Notera att nedanstående matchtider är preliminära

Följ resultatrapporteringen LIVE från tävlingen här:

16:10 John Hallquist Lithén – Jakob Arvidsson-Ehn (Bana 1) 10-5

16:10 Markus Eriksson – Måns Dahlberg (Center Court) 10-6

16:10 Robin Thour – Jonathan Stenberg (Bana 3) 6-10

16:10 Jacqueline Cabaj Awad – Alexandra Viktorovich (Bana 4) 9-11

16:30 Jesper Klöv Nilsson – Lukas Ramér Olofsson (Bana 1) 8-10

16:35 Cornelia Lister – Julia Rosenqvist (Center Court) 8-10

16:30 Maja Radenkovic – Bella Bergkvist Larsson (Bana 3) 10-3

16:30 Marina Yudanov – Emma Shasteen (Bana 4) 10-8

16:50 Jakob Arvidsson-Ehn – Lukas Ramér Olofsson (Bana 1)10-5

17:00 John Hallquist Lithén – Jesper Klöv Nilsson (Center Court) 7-10

16:50 Cornelia Lister – Maja Radenkovic (Bana 3) 10-6

16:50 Alexandra Viktorovich – Emma Shasteen (Bana 4)10-3

17:10 Markus Eriksson – Robin Thour (Bana 1)10-7

17:25 Jacqueline Cabaj Awad – Marina Yudanov (Center Court) 10-8

17:10 Julia Rosenqvist – Bella Bergkvist Larsson (Bana 3) 10-3

17:10 Måns Dahlberg – Jonathan Stenberg (Bana 4) 5-10

17:30 Lukas Ramér Olofsson – John Hallquist Lithén (Bana 1) 5-10

17:50 Cornelia Lister – Bella Bergkvist Larsson (Center Court) 10-5

17:30 Måns Dahlberg – Robin Thour (Bana 3) 8-10

17:30 Marina Yudanov – Alexandra Viktorovich (Bana 4)8-10

17:50 Jesper Klöv Nilsson – Jakob Arvidsson-Ehn (Bana 1) 10-6

18:15 Markus Eriksson – Jonathan Stenberg (Center Court) 7-10

17:50 Julia Rosenqvist – Maja Radenkovic (Bana 3) 10-7

17:50 Jacqueline Cabaj Awad – Emma Shasteen (Bana 1) 10-3

18:30 – Semifinaler:

Bana 4: Jesper Klöv Nilsson – Jonathan Stenberg 6-10, 10-5, 10-3

Bana 3: John Hallquist Lithen – Markus Eriksson 10-5, 10-6

Center Court: Jacqueline Cabaj Awad – Julia Rosenqvist 10-2, 10-7

To be followed on Center Court: Alexandra Viktorovich – Cornelia Lister 10-6, 10-7

19:00 – John Hallquist Lithén – Jesper Klöv Nilsson 10-2, 12-10

19:35 – Alexandra Viktorovich – Jacqueline Cabaj Awad 6-10, 10-4, 10-5

LÄMNA ETT SVAR

Please enter your comment!
Please enter your name here

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.